| rebetanase2003 a întrebat:

Buna! Unde as putea gasi si eu porumb de fiert, dar nu zaharat! Sunt insarcinata si mor de pofta, iar cel zaharat imi face rau! Multumesc! Urgent!

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Porumb dulce nu zaharat.Tot porumbul contine zahar,ala ce spui tu contine f mult zahar.
Nici mie nu imi place,dar nu o sa gasesti porumb furajer,asa se numeste porumbul ala cel cultiva oamenii pentru animale si ce maninca lumea vara cand este fructul in lapte.

Am gasit o singura data porumb din ala dar era tocmai din Thailanda adus,dar bun rau de tot laughing Daca mori de pofta baga si din ala dulce,incearca sa il tii in apa,poate mai iese zaharul din el.
Sincer porumbu ala mi se pare o timpenie laughing cred ca lumea na mincat porumb adevarat, sor invatat cu ala si zic ala este, ala mincam.
Porumbu asta dulce e numa pielita de el, miez are mai din parti, are lipsa mai mult, deci ceva zeama dulce si pielite la greu.

Gindeste-te la altceva mai bun siti trece pofta de porumb laughing

| aditimus a răspuns:

De ce nu folosesti porumb de la cutie?

| rebetanase2003 explică (pentru aditimus):

Am incercat, dar nu e ca acela, tot dulce e…