| Anachmr12 a întrebat:

Am 14 ani si as dori sa imi mai pun un piercing sub buza (smile pierce) dar vreau sa stiu mai multe despre acesta.
Ce nu am voie sa consum?
Beau mult suc si manac picant fumez si dupa ce il fac vreau sa evit infectiile deoarece il fac acasa.
Vreau sa stiu in cat timp se vindeca gaura si cat de tare doare.
Va rog sa ma ajutati ❤

7 răspunsuri:
| morfeo a răspuns:

Generatia tableta e mai inteligenta pe zi ce trece.

| Reghqen a răspuns:

Crezi că dacă îți găurești corpul o să te facă mai frumoasă?
Mai bine naturală, fără tatuaje, accesori sau machiaj crede-ma :*

| Anachmr12 explică (pentru Reghqen):

Machiaj ul se spala gaurile se astupa tatuajele raman e adv rolling on the floor))

| JicaContra a răspuns (pentru Reghqen):

Deja are un pierce, bea suc, mananca picant si fumeaza iar toate astea la 14 ani

cred ca e deja muma padurii, sau intrebarea e pusa la misto

| Reghqen a răspuns (pentru Anachmr12):

Da, se spală machiajul da o să vezi ce față o să ai peste câțiva ani. rolling on the floor cât despre găuri, da și alea dar să nu crezi că se astupă așa în 3-4 luni, cunosc persoane care au avut cercei și nu mai știu ce piercinguri acum 5-10 ani (de atunci nu le mai poartă)și acum tot mai au găurile acelea.
Se astupă după ani de zile găurile!
Tatuajele rămân normal că rămân, iar dacă îți faci unul și dupa aceea nu îți mai place sau regreti că l-ai făcut n-ai ce să mai faci!
Și când o să fii bătrână o să apară oribil tatuajele pe corpul tău, în fine e decizia ta fă ce vrei!
Părerea mea este că corpul nostru nu este o foaie de desen, nu trebuie umplut de prostii precum tatuaje, accesori, piercinguri și ce mai e, dar trebuie lăsat natural, curat.
Dacă te umplii cu din astea îmi vine să cred că nu te vezi suficient de frumoasă thinking
Dar cum am spus și mai sus nu astea te fac frumoasă ci personalitatea, carisma, fii tu însuți!

| Reghqen a răspuns (pentru JicaContra):

Ce să le faci. cică asta e moda în anii ăștia laughing
Vor să-și facă și să-și pună toți tot felul de prostii să pară "smecheri/e", "frumos/a" sau pur și simplu să atragă atenția.
Până la urmă sunt ridicoli și gata, atata tot.
În fine, e decizia lor thinking

| JicaContra a răspuns (pentru Reghqen):

Da, o femeie care isi pune un inel in nas, ma face sa ma gandesc la un taur care in loc de lesa, care nu ar fi eficienta la un animal asa de mare si greu, are metoda de control cu un inel in nas rolling on the floor