| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat un aparat de facut paine, mai exact Heinner https://www.ideall.ro/......0W--193209 Problema e ca, am folosit exact retetarul pentru painea standard, am folosit programul standard de 3 ore si pe langa faptul ca nu a crescut deloc, am impresia ca nu e foarte bine facuta in interior. Oare are cineva, nu imi puteti da un sfat cele care mai aveti aparate de genul?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca spui ca ai folosit drojdie, si ai si folosit programul standard, atunci ori masina este defecta, ori asa slabe sunt produsele marca Heinner.
"Heinerr" parca am auzit la autofiletante, bormasini cu percutie si alte scule electrice; marca de care eu fug.
E zic sa o returnezi. Si sa le spui ca nu vrei alta.

| viorelman11 a răspuns:

Incearca sa faci paine cu faina, apa, sare, drojdie si o coci in cuptorul aragazului

| Paula2018 a răspuns (pentru viorelman11):

Mă interesează cu totul și cu totul altceva, răsounsul ăsta e irelevant.

| nico81 a răspuns:

Hei!
Am si eu una la fel. Cred ca prima oara cand am facut paine am patit ca tine, insa gresisem ceva. In carte prima reteta, cea care trebuie stiu ca e scrisa gresit, cel putin la mine asa apare. Una din cantitati trebuie sa fie mai mare, ceva 1+1/3, dar nu mai stiu care. Iti poti da seama daca te uiti si la celelalte retete de paine. Dupa ce vei gasi greseala, fa din nou respectand retetarul si va iesi si painea.