| Duluman2002 a întrebat:

Buna ziua! Am murdarit o piesa de mobilier cu albastru de metilen si am incercat sa dau cu spirt si vad ca nu cedeaza absolut deloc. Ce alte alternative cunoasteti?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atentie, spirtul decoloreaza mobila, nu mai pune alcool pe ea, mai ales daca este de lemn.
Incearca cu un pic de apa calduta cu detergent, dar dupa ce ai spalat iute, sterge imediat cu un prospos curat si pufos, pana elimini toata apa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie revopsita cum era inainte culoarea originala, numai poti scoate pata cu nimic.

| Yuoia a răspuns:

Albastrul de metilen nu iese. Doar inlocuita piesa.