| Emilia31 a întrebat:

Buna ziua am o intrebare cine stie daca sapunurile facute in casa cu baza de sapun de la elemental sunt bune? dacă a facut cineva sapunuri din această baza de sapun ce pareri aveti? As ramane recunoscătoare daca as avea câteva pareri. Multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| Foreveryoung1548 a răspuns:

Bună! Mie sinceră sa fiu nu îmi place săpunul de casă deoarece miroase urât si este facut din grasime animală.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Sapunul de casa se face fierband grasimi animale si/sau vegetale in soda caustica.

Dim alte "baze de sapun" nu va mai iesi sapun de casa, ci ceva prefabricat.