| AlexandraDaria2015 a întrebat:

Am un aragaz Beko, iar cuptorul acestuia are 3 trepte de temperatura. Problema este ca nu știu câte grade are fiecare treapta, deoarece la treapta 2 flacara este destul de mare și mâncarea se arde. În manual nu scrie nimic în legătură cu gradele acestuia, este doar o lista cu preparate iar majoritatea se fac la treapta 1, din câte am citit în manual, insa temperatura este prea mica și mâncarea nu se face...am înțeles ca pot schimba duzele însă as vrea sa știu dacă mai este cineva care are acest cuptor și la ce trepte îl folosește... Cuptorul este acesta. https://m.emag.ro/......DP5MZ7BBM/ (Aragaz Beko FSGT62110GWO)

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fiind pe gaz, apreciezi după ochi, când e gata coca/friptura/sau-ce-o-mai-fi-acolo și cât de arsă e sau nu

| dannyel86 a răspuns:

Exista termometre specifice de cumparat, cu care poti afla temperatura din cuptor, in functie de fiecare treapta de ardere. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am văzut pe site că are opțiunea de reglare a presiunii gazului. Nu-i poți regla flacăra să fie mai mică?

| Alive99 a răspuns:

Imi pare rau, am cautat si eu ca inecatul.Nu gasesc nimic si nu am aragaz de acest gen.