| BeautifulSunflower a întrebat:

am un ceas care nu este rezistent la apa si m-am spalat cu el la mana. Acum are aburi pe interior, pe sticla si nu mai arata ora. Ce sa i fac? Sa l pun pe calorifer?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Scoate-i capacul din spate si bateria apoi pune-l in orez 2-3 zile. Daca nu s-a scurtcircuitat ceva in el ar trebui sa functioneze. Daca nu va merge, va trebui sa-l duci la reparat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie dus la un ceasornicar, el il va desface il va sterge si îi va inlocui garnitura aceea ca sa il facă rezistent la apă.

| K0sti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pai daca el nu e din nascare rezistent la apa, il face ceasornicarul?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Parastas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca apa este blocata in ceas tot ce poti sa faci este sa il deschizi si sa il lasi la uscat.

| christall a răspuns:

Incearca sa-l bagi intr-o punga cu orez ca sa traga umezeala, poate functioneaza. Succes!

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Ține uscătorul de păr pe el, pănă se usucă tot! am pățit și eu așa ceva și am scăpat de necaz cu uscătorul!

| Justrememberwho a răspuns:

Mai degraba il pui in orez.
dar recomandat ar fi sa il duci la un ceasornicar

| Crisan_Emanuela_D_1994 a răspuns:

Poti sa il lasi la uscat. iar daca nu isi revine mai bine mergi la ceasornicarie.

| Martinovicideiam a răspuns:

Poti sal pui in oraz. Sau poate daca are numai aburi lasa-l pe calorifer sau intr-un loc calduros pana dispar aburi. Iar daca nu mai merge poti sal duci la ceasornicar.