| numesiprenume0 a întrebat:

Bună ziua! Am un mobilier de dormitor cu care nu am ce sa mai fac. Ce pot face cu el? P.S. la tara.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Scrii un anunt ca-l oferi pe gratis si pui anuntul la statia de autobuz de la tara, unde oamenii circula, sau la magazinul din sat, pe geamul de acolo.

| Simpatic a răspuns:

Toti v-ati gandit cu vanzarea, e plina tara asta de vanzatori si samsari asa e romanul.
Omul a zis ca are la tara mobilier, deci mai mult ca sigur e vorba de "zestrea bunicii" genul ala de mobilier vechi si foarte vechi, pe care nu ai cui sa il vinzi

Numesiprenume0 : il poti dona cuiva amarat din sat.

| numesiprenume0 explică (pentru Simpatic):

Nu voiam să se înțeleagă că e vechi, pentru că l-am cumpărat nou, acum un an. Vreau să îl vând ieftin sau să îl donez in caz că nu găsesc cumpărători.

| Simpatic a răspuns (pentru numesiprenume0):

Am crezut ca e de acela vechi de tara si ma gandeam cum sa vinzi asa ceva ca nimeni nu cumpara vechiturile alea

Daca zici ca e de 1 an doar, atunci merita sa ii faci niste poze si sa il pui pe olx! Ceri o suma modica si cu siguranta il vei vinde.

| mi25 a răspuns (pentru numesiprenume0):

Eu am vandut mobila de drmitor la un pret modic, prin anunt OLX.

| Wr3nch a răspuns:

Sigur e cineva mai sarac prin sat care ar fi bucuros sa il aiba.

| Brizbriz a răspuns:

Olx
biserica (preotul SIGUR stie pe cineva destul de sarac sa spuna saru'mana)
lemne de foc

| RxTx a răspuns:

Merge in soba
Baga-l pe foc

| SingleForOne a răspuns:

Il poți vinde pe olx sau alte site-uri sau cuiva din împrejurul tău.