| ezzalex a întrebat:

cum pot sa sterg markerul (nu e permanent) de pe incaltamintea cu pielea intoarsa? Am incercat cu sprei de sters geamul, acetona, fixativ si nu s-a luat. Pls

Răspuns Apreciat de Editori
| Basthet a răspuns:

Bună! Markerul iese cu alcool. Înmoaie în alcool colțul unei bucăți de pânză și dă o dată-de două ori. Mută apoi și înmoaie cu alcool o porțiune curată și iar șterge o dată-de două ori. Repetă de câteva ori mutarea asta și apoi lasă să se usuce. Succes!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu poți laughing

Serios acum, markerul ala nu mai iese, poți încerca cu toate soluțiile posibile, nu o sa Reușești din păcate...

| Catalina990099 a răspuns:

Baga-i la spălat. Sau umezeste un burete de vase eventual si pune foarte putin biocarpet si freacă. Nu necesita clătire.