| Lina6643467 a întrebat:

Detin un aragaz Zanussi cu sistem de iluminat conectat cu rotisorul. Pentru a porni atât sistemul de iluminat cat si rotisorul din cuptor trebuie apăsat un buton. Butonul acela s-a blocat si lumina este constantă în cuptor. Oricât as apăsa pe el nu revine la suprafața obișnuită. Oare ce as putea face? Pot rezolva problema si fara service? Va rog frumos sa ma sfătuiți daca ati pățit

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, trebuie sa sunati la servis sa vina ei sa repare butonul, butonul acela are un arc care a ramas blocat sau s-a rupt, trebuie ori schimbat arcul ori tot butonul, cei de la servis vor sti ce sa i faca.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti recomand sa "repari" singur cuptorul, fiindca ai sanse sa "prajesti" toata casa, daca faci ceva gresit!
Cauta un service sau un electrician calificat priceput, cu experienta, care sa rezolve problema!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru funda a ti reparat aragazul? Ce a avut?