| StefanescuDaniel a întrebat:

Buna ziua! Ma numesc Daniel si sunt nascut in Timisoara unde am si crescut, dar momentan locuiesc in Bucuresti de aproximativ 9-10 luni. As vrea sa ma mut cu toate lucrurile ce le detin inapoi in Timisoara, dar nu stiu cum sa fac. Momentan nu am decat doua idei si anume ori sa fac mai multe drumuri Bucuresti-Timisoara Timisoara-Bucuresti ca sa imi aduc lucrurile care nu sunt putine deloc sau sa angajez o firma de mutari daca exista asa ceva fiindca nu am gasit asa ceva si cred ca oricum ar fi enorm de costisitor. Ati trecut careva prin asa ceva, sau aveti vreo idee? Va rog frumos sa ma sfatuiti! Toata stima si respectul!

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Eu m-am mutat cu CFR-ul. Exista inca intre statiile mari CFR marfa. Inchiriezi un container. Ti-l trimit ei acasa, iti dau cateva ore (o zi) sa-l incarci. Sa ai un lacat sa inchizi containerul. Cheia ramane la tine. Il transporta la Timisoara si cand esti si tu acolo stabiliti o zi cand sa ti-l trimita acasa pentru descarcare. E cea mai ieftina si sigura metoda.
Dar trebuie sa te deplasezi pana la gara sa faci comanda.
Daca nu reusesti asta, inchiriezi o masina de transport marfa. Firma de mutari... doar in filmele americane.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cauta firma de transport mobila si te mută ei, faci rost de bani, noi nu avem cu ce sa te ajutam.

| StefanescuDaniel explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da sunt constient ca voi nu aveti cu ce sa ma ajutati, ma refeream sa ma sfatuiti prin asta sa ma ajutati. Dar orasele sunt la aproximativ 600 de km unul de celelalt. Si iti dai seama cat ar costa daca sa te muti in Bucuresti dintr-un cartier in altul iti ia 500 de ron

| Simpatic a răspuns:

Nu se gasesc oare pe olx firme care fac transport cu masini mari? Ma indoiesc, in schimb datorita distantei pretul va fi foarte mare

| mi25 a răspuns:

Doar cu o firma de transport sau persoane care fac asa ceva. Inainte era "coletaria" la CFR, dar cred ca s-a desfiintat.