| mdana a întrebat:

Supa instant ( Rolton, Maggi) ingrasa?

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Contine glutamat de potasiu.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

O supă instant are 450-500 kcal. Teoretic vorbind, nu e o bombă calorică. Depinde câte calorii consumi pe zi.

Pa-pa.

| Thäü_Kryssu_2000 a răspuns (pentru horia2012):

Da mai cum sa nu... am prieteni care mananca de cativa ani supa de asta si nu au patit nimic, asa ca... :/

| horia2012 a răspuns (pentru Thäü_Kryssu_2000):

Sti si tu cum sunt nutritionistii astia. Toate proste si cancerigene.
Ele nu ingrasa, imi plac si mie, dar totusi contin si chimicale.

| Thäü_Kryssu_2000 a răspuns (pentru horia2012):

Unele, da acum daca e sa ne gandim logic nu trebuie sa mai mancam ceva, deoarece fiecare aliment are ceva laughing)

| horia2012 a răspuns (pentru Thäü_Kryssu_2000):

Asa e, dar eu zic sa-i lasam pe altii sa nu manace. Sa ne ramana noua mai mult.laughing

| Thäü_Kryssu_2000 a răspuns (pentru horia2012):

laughing

| Kriss96 a răspuns:

Nu chiar! Este o mare diferenta totusi intre felul in care gatesti tu sau mama ta supa, si felul cum o prepara ei. In primul rand e un praf acolo. Iti imaginezi ca praful ala e de fapt o aroma de supa nu? Cam cum e aroma de cola in jeleuri. Si mai sunt o groaza de ingredinte nesanatoase pe acolo. Nu ingrasa foarte tare, dar asta nu inseamna ca inlocuieste o supa gatita in casa. Si clar nu te ajuta sa slabesti. O supa facuta in casa te poate ajuta sa slabesti sau sa te mentii.

| nodeerskulls a răspuns:

Trebuie sa ai FOARTE mare grija la portiile indicate pe plic. Intr-un plic pot fi cateva portii, nu numai una, si daca nu ai gria poti manca mai mult dect trebuie.

Eu iti recomand Knorr Cup-a-Soup, ca macar acolo stii sigur ca e singura portie.

| Thäü_Kryssu_2000 a răspuns:

Nu happy Funda?