| IonelaS12 a întrebat:

Bunaa..Am o mica problema. Am scapat cutitul pe blatul de bucatarie si s-a facut o mica scobitura. Blatul este de un maro inchis si acum se vede culoarea lemnului. Cum pot umple acea scobitura? Si cu ce pot colora sa nu se mai vada urat!

5 răspunsuri:
| alex15ccc a răspuns:

Silicon, este cel mai bun deoarece acopera complet si astfel blatul nu risca sa se umfle de la umiditate. eu asa am facut

| IonelaS12 explică (pentru alex15ccc):

Cred ca am rezulvat. am umplut acea scobitura cu o culoare cerata maro apoi am dat pe deasupra in locul ala cu picatura iar apoi am combitat 2 macare permanente rosu si negru. Iar acum nici nu se mai observa. oricum mersi de sfat

| Dyalema a răspuns:

Cu chit de faianță.

| nastaseelenacristina a răspuns:

Autocolant

| andronik93 a răspuns:

Daca nu e tăietura adâncă, incearcă să colorezi cu un marker care să aibă culoarea respectivă