| anonim_4396 a întrebat:

Cand aveti pofta de ceva dulce, cu ce va rasfatati? happy

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Depinde, prăjituri de casă sau dacă nu, la cofetărie.
Pa, pa.

| thegatekeeper a răspuns:

Intotdeauna cu ceva preparat de mine, cum ar fi clatite cu cacao (de post in cazul meu, avand in vedere ca sunt vegana), pe care le servesc cu gem de visine sau fructe proaspete, tarta cu fructe, lapte din soia cu cacao (un fel de ciocolata cu lapte, reteta proprie), muesli cu fructe uscate, ciocolata neagra sau unt de arahide cu gem de visine.

| Sara2 a răspuns:

De regula ma duc si imi cumpar prajituri de la cofetarie, sau kinder pingui ♥

| trăncănici a răspuns:

Cînd îţi scade glicemia, simţi nevoia să mănînci ceva dulce.E bine să mănînci, dar puţin, ca să nu dai ocazia kilogramelor să-şi facă de cap!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

De cumpărat : ciocolată, turtă dulce, etc.

Preparate acasă : prăjituri/torturi, ciocolată de casă, creme diverse, etc.

Toate cele bune.

| Kasia a răspuns:

Cu o prafitura amaretto

| Kasia a răspuns:

Prajitura*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Prăjituri făcute în casă,torturi,eclere, gogoşi, sunt înnebunită după toate dulciurile, nimic nu-i exclus, absolut nimic.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| tasmania a răspuns:

Stafide.

| Tess a răspuns:

Ciao. Eu îmi fac porridge. Rapid, economic şi foarte sănătos. Reţeta (foarte versatilă) aici: http://reteteindraznete.blogspot.ro/2012/11/porridge.html
Baftă.

| BrokenWings a răspuns:

Eu de regula ma rasfat cu un pumn de musli cu miere sau un baton fibrobar sau Corny.Dar cea mai buna varianata e salata de fructe. Si ca sa nu fie asa de plictisitoare poti adauga si rodie, kivi.

Uneori ma rasfat cu cu compot de mere (poti sa il faci pe loc sau il poti manaca pe cel facut de mama in vara sau mai stiu eu cand)

| Number27 a răspuns:

Ciocolata cu crema de menta (delicios)

| Hazer a răspuns:

7Days, prajituri etc. Toate cele bune!

| laranutarina a răspuns:

Daca doresc sa ma duc pana la magazin ap desigur ca ma rasfat cu inghetata. Neam, neam, dar daca nu imi prepar ceva dulce. Foarte tare imi place tiramisu, este foarte usor de facut si are un gust foarte pufos. Tiramisu ii unul din torturile care mananci o felie si mai vrei, nu este limita la saturare. Daca vrei reteta o poti vedea pe saitul. http://laranutarina.wordpress.com/2013/03/08/tiramisu/
Bafta in ceea ce cauti si spune si noua cu ce te-ai rasfatat pana la urma.

| oprisclaudiu a răspuns:

Clatite umplute cu branza dulce si miere deasupra(delicios)