| anonim_4396 a întrebat:

Care creveti sunt cei mai gustosi?

4 răspunsuri:
| dicarmencitta1957 a răspuns:

In orice caz nu cei congelati, gasesti la Carrefour piata Unirii creveti proaspeti, care au un gust super delicios, iar retete le gasesti pe google, bagi retete de creveti si sa ai creveti ca le faci pe toate.Succes.

| Crisu_8081 a răspuns:

Cei proaspeti, decorticati... cei congelati lasa de dorit... Poti sa-i faci frigarui, sa faci spaghete cu creveti si sos de vin, sa-i prajesti alaturi de alte fructe de mare cu mujdei de usturoi(mie nu-mi place mujdeiul, dar asa se mananca)...etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei fierti

| eva_2950 a răspuns:

In primul rand crevetii se eviscereaza! Altfel ii mancati cu...mate cu tot si au alt gust :?

Cei mai buni sunt cei proaspeti (care au o culoare vanata) la gratar sau caliti putin cu legume.
Cei care sunt roz (proaspeti sau congelati) sunt deja fierti, deci ii puteti consuma ca atare in salate (un cocktail de creveti e cu sos cocktail (nu stiu exact reteta, sau alt sos pusi in jumatati de avocado sau de gref (si in salata crevetii merg de minune cu avocado si stropiti cu lamaie) sau simplu pe foi de salata si decorati cu legume!
Pofta buna!

E imi fac un sos special pentru crezeti dintr-un avocado, un pic de ulei de masline, o ceapa mica(sau verde) pasta de ardei iuti-la blender, e un fel de guacamole adaptat