| WalterWhite a întrebat:

Care e cea mai buna marca de cafea (macinata)?

Răspuns Câştigător
| LucianStroe a răspuns:

Si de ce nu Lavazza Qualita Oro?

13 răspunsuri:
| Nutemaiholba a răspuns:

Jacobs

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

După părerea mea, cafeaua "Jamaica Blue Mountain" este cea mai bună!

Vezi linkul :
http://www.kfea.ro/blog/?p=403

Evident, este şi foarte SCUMPĂ - vezi linkul :
http://www.shopmania.ro/......g-11439736

Toate cele bune.

| LucianStroe a răspuns:

Ce intelegi tu prin "cea mai buna"?

| khwewljewew a răspuns:

Dallmayr sau Amaroy, dar ai grija sa nu fie contrafacute. Dallmayr e foarte buna.
Lavazza mai stiu ca-i buna.

| TofanCristi a răspuns:

Jacobs!

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Jacob's,dar merge si Elita.

| vladionut94 a răspuns:

Eu recomand starbucks cand ma duc in iulius mall nu concep sa nu ma intru la starbucks sa imi eu o capuccino si caramel si frisca

| minda23 a răspuns:

Jacobs

| MariaCristinnaa a răspuns:

Amaroi!

| AndyAndreutza a răspuns:

Eu una folosesc Jacobs.

| Susanne a răspuns:

Cea mai buna cafea este cafeaua ecologica olandeza Simon Levelt. Se gaseste la magazinul Biocarmen din Galati www.biocarmen.ro Au multe sortimente de cafea macinata dar si boabe. Acolo am gasit si boabe de cafea cruda pe care le prajesc eu... cand am timp.

| NamelessJ a răspuns:

Illy

| Lyvyoo a răspuns:

In niciun caz gata macinata si in niciun caz cafea de marca. Boabele se cumpara de la micile prajitorii, in cantitati mici (gen 250g), si se consuma in maxim 3 saptamani de la prajire. Restul sunt vechituri "de marca" fara arome naturale, doar cu gust de venin. Am scris aici mai pe larg - http://www.espressoman.ro/care-este-cea-mai-buna-cafea/