| Whateverrr a întrebat:

Care e diferența dintre chocolate chips si ciocolata normala? La gust ma refer. Ca multe retete precizeaza ca se folosesc 'chocolate chips', dar nu prea se gasesc in alimentarile obisnuite

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Nici una, poți folosi ciocolata normala

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Chocolate chips nu se topesc în prăjitură, de asta sunt recomandate. Mai mult pentru design. De exemplu în fursecuri.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Ca gust nu e nici o diferenta. Poti toca o ciocolata obisnuita, e acelasi lucru, diferita e doar forma...