| Bogdan2304 a întrebat:

Care este cea mai buna marca de electrocasnice?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am lucrat ca gestionar la doua magazine de electrocasnice timp de 5 ani. Am gasit probleme si la cele mai mari firme. Un exemplu este Bosch. Pana prin 2006 pe ele scria "Made in Germany". De atunci au inceput sa apara tot mai des cu "Made in China". In acea vreme se zicea ca Electrolux sunt cele mai bune. Eu am o masina de spalat de la Polar (firma poloneza apartinand de Whirlpool) si are peste 11 ani. Am tot din acea perioada o combina de la Arctic (Apropo! Este firma romaneasca dar apartine de turci, de firma turceasca Beko). Am, de asemenea, un aspirator turcesc "Platinium" din 2008 si merge excelent. Am un TV de la firma Akai (firma din 1929 si pe care o cunosc de cand eram copil), are 3 ani si da semne de duca. Parerea mea sa cumperi de la cei ce dau cea mai mare garantie. Cei care-si permit o garantie de 3-5 ani inseamna ca se bazeaza pe fiabilitatea produselor lor.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bosch
Uiti ca se pot defecta.

| darrio2007 a răspuns:

Cea care te tine mai mult decat garantia data de fabrica.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Wirpool

| Clorox a răspuns:

Depinde si de noroc, eu am o masina de spalat Arctic de 10 ani, si este ca si noua!
Nu prea cred ca exista cea mai buna, este la fel ca telefoanele:
Nu poti spune ca Iphone3 e mai bun decat Samsung S7 doar pentru ca e Iphone!winking

| Felissa13Eden a răspuns:

Din cate stiu eu, Phillips sunt cele mai bune.Au si garantie de 2 ani big grin

| mihai69 a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Toate electrocasnicele au garanție 2 ani - așa prevede legea. Indiferent de producător.

| WOOKnik a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Si Samsung e o marca buna!

| Feyenooord666666 a răspuns:

Siemens, Bosch, Arctic.

| popa07ady a răspuns:

Depinde de ceea ce vrei sa cumperi.