| Hammurabi a întrebat:

Care este temperatura pe care o setați în locuință iarna, pentru a vă simți confortabil?

35 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

21,5

| RAY a răspuns:

Eu ma simt bine la temperaturi între 10_15 grade, ideea e sa nu stai dezbrăcat în casa și sa fii tu termoizolat bine, degeaba încălzești tu o suprafață mare e aiurea, tu sa fii încălzit

| Hammurabi explică (pentru RAY):

Păi dacă te "termoizolezi" pentru 10-15 grade, nu știu dacă mai e confortabil cu multe haine pe tine.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Am o geaca de la wellensteyn

| Violleta2022 a răspuns:

22 de grade

suntserios
| suntserios a răspuns:

| GabiDumitrescu a răspuns:

Vreo 21 acum, am scazut-o cu 0.8 fata de anul trecut. Noaptea 20. Nu ma simt confortabil, ca tot o sa sar de 500 RON cu factura la gaz la ce preturi noi avem...

| Celcestietot a răspuns:

27 laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru Celcestietot):

Ce îmi place răspunsul tău!
(cu excepția emoticonului)

| Celcestietot a răspuns (pentru floresdemayo):

Merci, dar am tastat gresit si asa a aparut emoticonul!hee hee

| Hammurabi explică (pentru Celcestietot):

Chiar faci 27 grade temperatură constantă?
E ok pentru tine?

| Celcestietot a răspuns (pentru Hammurabi):

Sincer sa fiu, nu, dar daca as izola casa cel mai probabil big grin. Si da, ar fi ok.

| Frank51 a răspuns:

Acasă la țară n-am termostat la sobă, deschid geamul dacă e prea cald, când se apropie de 26-28 de grade deschid până ajunge la 20. La cămin n-am termometru dar pare că sunt 21 grade cu geamul deschis nonstop.

| alina2k18 a răspuns:

La ger 22-23.
Deocamdata nu am dat drumul la caldura laughing am 18.5-19 grade.
Scade la 17 cand aerisesc.
Apartamentul nu e pe coltwinking

| Lioana a răspuns:

Eu am setari diferite in funcție de ora. 22 cel mai mult, 18 cel mai putin.

| Emma30555 a răspuns:

Mie iminplacecsa fie cald. Nu stiu exact cat e temperatura ideală dar eu cred ca ma simt bine la 25, 26. Degeaba sunt îmbrăcată gros dacă în zona capului, nas, ochi simt rece

| Lukasssz a răspuns:

20-21

| dinaprilie a răspuns:

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

15 grade constant

| 1997onur a răspuns:

Nu suport deloc caldura cu cât este frig cu atât este mai bine rare ori dau drumul la caldura și-l pun la numărul 2 atât

| Mirel4412 a răspuns:

18-19 grade cu geamul deschis aproape toata ziua.

| Hammurabi explică (pentru Mirel4412):

Iarna?
18-19 grade nu e prea confortabil... te-ai obișnuit așa?

| Mirel4412 a răspuns (pentru Hammurabi):

Imi place mai mult frigul decat caldura. Pornesc caloriferul dimineata si il opresc la 4-5 dupamiaza pana dimineata. Nu pot sa spun ca e o obisnuinta, pur si simplu nu pot sa stau in caldura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stau fără căldură, ca este mai ieftin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

21°.

Răspuns utilizator avertizat
| tdy a răspuns:

25-26 în funcție de cum o apuca pe pardoseala ca oricum reglez termostatul numa bine nu merge?

| Emma24dsxd a răspuns:

23 noaptea pe ger

| RAY a răspuns (pentru Emma24dsxd):

E o foarte mare prostie, sistemul imunitar se duce, când e ger adapteazate, dacă afara sunt _5 grade în casa 10 grade e suficient

| Emma24dsxd a răspuns (pentru RAY):

Eu nu pot sa dorm imbracata gros plus ca m-am adaptat stau in casa cu soacra, ea e sefa big grin

| RAY a răspuns (pentru Emma24dsxd):

Nici eu nu stau îmbrăcat în pat, e mai fara haine

| nujcatoatesuntluate a răspuns:

22 de grade c

| anonimadinAlba a răspuns:

23 ziua, 21, 5 noaptea

| danapopescu3011 a răspuns:

19-20

| Izaaaaaa a răspuns: