| xSwearr a întrebat:

Care imi spune si mie cum sa ma bat... Adica a venit cineva la mine, m.a injurat de mama, si eu nu am ezitat sa fac nimic, pentru ca imi era frica ca era mai mare ca mine cu 1 an, a fost si la box... Ma poate ajuta si pe mine careva?

Scuzati categoria, chiar nu am stiut la ce categorie sa pun intrebarea.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiind mai mare ca tine, nu-l poti bate, dar poti sa-i spui mamei sau dirigintei si se vor lua masurile necesare.

| Alexandru0007 a răspuns:

Tinere, de ce sa te bati? nu e plina lumea de tampiti? vrei sa fii si tu unul din ei?
care te injura nu are bun simt si merita evitat, nu intra in scandaluri ca mai mult rau iti faci. ocoleste-le si vei avea o viata fericita happy crede-ma

| BeSmart17 a răspuns:

Nu te bate cu el..stii tu? Spune.i sa nu semai ia de mama ta deoarece ea nu a facut nimic gresit si nici tu

| funnnyman32 a răspuns:

Salut. Ti le spun direct numerotate sfaturile mele.
1- Niciodata nu ai sa inveti sa te bati, aperi de pe internet.
2- Daca nu ai putin tupeu in gat isi vor bate toti joc de tine
3- Daca nu gasesti nimic de facut sa o dai la pace incearca la parintii tai
4- Nu ai spus cati ani ai, de ce s-a luat de tine ala, de ce te injura.
5 - Te poti apuca lejer de un sport de contact, nu neaparat MMA, poti incepe usor cu box, ulterior, kickbox!
6 - Tre sa fii calm, si stai linistit ca daca face box nu inseamna ca e mare smardoi si bate tot orasul sau satul e o prostie sa crezi asa ceva.
7- Spune-le parintilor in caz ca esti mic si nu ai ce face, sa nu se agraveze situatia.
8- Nu ai prieteni, frati, veri, sa te ajute? spune-le asta pe cine bazezi ca se ia de tine.
9- Mult succes, si mai revin-o cu un raspuns ceva sa vad ce ai facut.
in incheiere 10 - Ai grija ca bataia are si repercursiuni. e mai bine sa o dai decat sa o iei. Bafta!

| xSwearr explică (pentru funnnyman32):

Poza asta de profil e veche, e de acum 5-6 ani, acum am 15 ani, iar celalalt are 16 ani, e la box de o gramada de timp, mi-e cam frica sa dau in el...

| funnnyman32 a răspuns (pentru xSwearr):

Sal. daca ai frica nu o sa inveti niciodata sa te bati sau aperi, pentru ca tie iti este frica si asta e. Ai sa iti iei bataie mereu daca nu faci ceva. Ti-am zis poate sa faca orice sport ar face. daca il iei pe nepregatite numai are ce sa faca stiu din proprie experienta asta. nu poti sa-l bati ii dai cu un lemn in cap si e somn. acu sa nu creada utilizatorii TPU ca te invat de rau, dar unchimiu zicea sa-i bat sa le sparg capu alte ori sa nu mai sufle imfumurati d-astia obositi. S-a luat de tine ca te-a vazut ca tie frica si din asta nu ai tupeu in tine, schimba-te putin doar esti barbat si trebuie sa fii vazut bine pe unde te duci. si lasa frica ca nu te bate asa rau ala mai ales ca daca face box si se afla ca e mare smardoi de prost ce e si face din sport o violenta il va da si afara. acu depinde de fiecare cu gandirea lor happy Ai grija si daca vrei sa vorbim mai multe te pot invata multe chestii ma adaugi la prieteni si vorbim bafta!winking

| Simpatic a răspuns (pentru xSwearr):

Apuca-te de un sport de contact pentru linistea ta sa nu-ti mai fie frica.
Cei care fac sporturi de astea cu bataie ca sa se ia de lume nu sunt sportivi adevarati si in plus nu vor ajunge bine, mai devreme sau mai tarziu si-o vor lua tare.
Deci frica se combate prin infruntare.
Daca zici ca face de mult timp box cel mai bine este sa-l ignori.
Nu vei putea in cateva luni sa fii mai tare ca el.

| MafteiVictor a răspuns:

Sfatul meu este sa îți cumperi un spray paralizant. Ii dai puțin in ochi si l-ai rezolvat..pana își revine ai timp sa pleci și din oraș.

| ptufi71 a răspuns:

Ai doua variante:
1.ma chemi pe mine si il bat eu.
2. Te spuci de box si il bsti tu.

| riobossultau a răspuns:

Te duci la el si ii spui sugi