| anonim_4396 a întrebat:

Care paste sunt mai bune? Cele făcute în casă sau cumparate și care sunt mai costisitoare?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

100% in casa sunt cele mai bune. Cat despre pret, 3 oua si 3-400 grame de faina este extraordinar de ieftin si ies o gramada de paste.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc frumos
Nu am mâncat nicio data nefiind o iubitoare de paste dar doresc să îi fac fetiței mele de 1an și jumătate(iubește pastele)de aceea am întrebat
Mulțumesc frumos

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai cele de casa, normal. Este si mai ieftin asa.

Dar cum vrei sa pregatesti pastele respective? big grin Cu ce?

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Oua (colorant natural ) adică mixez bine sfecla roșie cu un ou, varza mov cu un ou, morcov cu un ou în fiecare bag putina sare dupa care adaug făina si amestec pana se forează ca niste mingi dupa care le las o ora și apoi le dau prin aparatul de paste
Reteta am văzut-o pe net chiar înainte sa pun întrebarea și dacă tot spuneti ca cele făcute in casa sunt mai bune îmi voi loja mașina de făcut paste
Mulțumesc pentru raspunsuri

| gabicoo a răspuns:

Depinde! Dacă ai timp și răbdare cele făcute în casă sunt mai bune! Dar nici cele cumpărate nu sunt rele! Le consumă o planetă întreagă!
Referitor la preț. Găsești paste bune la Lidl mărci proprii care sunt accesibile ca și preț!
Succes la gătit!

| Octav1235 a răspuns:

Cele făcute acasa sunt mai sănătoase, dar nu le putem compara cat sunt de bune
Inserez aici o reteta de paste (copiati linkul si intrati)
retetesiexperiente.wordpress.com/2020/02/08/spaghete-cu-sos-de-rosii/