| powergirl a întrebat:

Care stie ceva mancare ieftina de facut, adica nu cu prea multe si rapida de facut? Dar nu cu cartofi, ca nu mai vreau, am facut tot ce se poate face cu cartofi si macaroane. As vrea ceva sfaturi rapide, thanks!

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Nu stiu daca ai auzit de... orzishor :D sunt niste paste... un fel...seamana cu orezul...se face cu bulion si mancarea e foarte buna:x Uite aici : http://www.culinar.ro/forum/index.php?act=attach&type=post&id=147758 si il gasesti in supermarketuri, nu este deloc scump;) Merita sa incerci:D.

10 răspunsuri:
| albastrel a răspuns:

Pai... legume congelate big grin, sunt foarte ieftine si bune...

Janina
| Janina a răspuns:

Mancare mexicana big grin se face imediat...deci fuguta la primul market :p

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Am mai zis... Spaghette... le fierbi cam 10 min si razi cascaval... daca mai ai 3 lei in buzunar poti cumpara Maggi Sos Milanesse si amesteci putin cu spaghtele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omleta big grin ai zis ca ai facut cartofi si macaroanE, ei uite una nouabatting eyelashes
Si poti sa bagi in ea orice, eu fac cu ardei iute, rosii, ceapa calita si carne de pui. drooling

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic eu. Singura mincare pe care stiu s-o fac. Cartofi prajiti cu oute ochiuri si salata de sfecla rosie happy
P. S. daca nu vrei cartofii prajiti, mi-i dai mie si o sa fie fara cartofi rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce imi fac eu: Dimineata omleta din 10 oua dintre care doar doua galbenusuri si 5 felii de branza Hochland amestecate cu omleta, doua mere si o portocala.La pranz pui grill(ca se face mai mult singur), 4 felii paine cu secara si o salata mare de legume proaspete(rosii, castraveti, salata verde, gogosari, varza, broccoli). La cina 500 de grame ton sau somon, 4 feli de paine cu secara, 400 de grame de paste cu branza si o salata mare de legume proaspete si cateva fructe. Nu mananc in fiecare zi la fel. E putin scump, dar de aici poate iti alegi ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mancaruri ieftine si rapide: Un pilaf de orez cu ciuperci. Ceapa tocata, ulei, sare, piper le calesti, pui orezul spalat si apa, lasi sa fiarba si la sfarsit pui o conserva de ciuperci, mai lasi putin sa fiarba, pui frunze verzi de patrunjel si servesti cu ochiuri, cu pui, cu peste.
Mamaliguta cu branza de burduf si salata verde.
Mancare de spanac (congelat) cu ochiuri sau cu friganele.
Ma mai gandesc si iti mai scriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca "Croque mademoiselle".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune o tige la incins si pune legume si orez si o sa iasa ghiveci de legume cu orez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu atatea retete pe net ieftine si bune ...de-ti lasa gura apa, numai chef de gatit iti mai trebuie si putina dragoste in prepararea ei. Deci trebuie sa fii inventiva sa faci ceva rapid si pe deasupra sa sa-ti placa. Eu cateodata ma documentez de pe net, ajuta mult, sa stii.