Întrebare recomandată | ster a întrebat:

Carnea de la congelator se poate pune direct pe gril?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Astepti sa se decongeleze, o lasi intr-o farfurie la temperatura camerei 30-60 de minute sa zicem, depinde si la cat a fost inghetata ca una este la -14 C si alta daca a stat la -24 C

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar nu gandesti putin? Carnea trebuie spalata, crestata ca sa poata fi patrunsa, condimentata etc. Daca faci asta iti bati joc de ea. Ai sa o mananci arsa pe dinafara si cruda pe dinauntru. Daca are timp sa se dezghete.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate, dar nu-i recomandat sa mananci carne arsa la suprafata si cruda inca la interior.

| aumih16 a răspuns:

Trebuie decongelata intai! adica o lasi pe o farfurie! la temperatura camerei! sa se dezghete! si abia apoi o gatesti eventual!

| oz_1736 a răspuns:

Exteriorul arde si la interior ramane cruda

| Nume6 a răspuns:

Nu, pentru că nu ai cum să îi dai cu sare și nici nu o poţi cresta ca să poată pătrunde temperatura în ea să se coacă ...deci rămâne crudă. Primăvară frumoasă!