Întrebare recomandată | alexalexandrusincerul a întrebat:

Carnea de pui cumpărată din magazin,dacă este refrigerata, o pot congela? Intreb pentru ca pe ea scrie sa se pastreze la temperaturi cuprinse între 0 și 4 grade Celsius.

8 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Cand tai gaina la tara o poti congela? Evident da, asa ca si pe asta o poti congela.

| missfatadelatara a răspuns:

Da cum sa nu.

Ia tu o carne proaspătă, ține-o în frigider o săptămână apoi congeleaz-o.

Sa vedem când o dezgheți ce gust are.

| Bărbatul007 a răspuns (pentru missfatadelatara):

Ce gust are?

| missfatadelatara a răspuns (pentru Bărbatul007):

Tocmai ca nu prea are. MănâncI nada.

| Culinar a răspuns:

Carnea merge congelata fara probleme daca este in termen si arata bine. Daca ai cumparat de exemplu un pui intreg, il cureti si il portionezi, il imparti pentru cate feluri de mancare o sa faci, faci pachetele si le congelezi.

| gaby500500 a răspuns:

Nu are nici un fel de problema daca o congelezi
FUNDA

| Magheti_Cristi_1995 a răspuns:

Nu sunt experimentat foarte mult in treaba ast a, deci nu tine cont de ce zic eu

| lazar123 a răspuns:

Nu este bine