| Eugeniusu a întrebat:

Cat timp rezista ouale de casa in frigider?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Acum cele de pe piata vin cu o data de expirare. In mod normal mai mult de 5 sau 6 zile nu trebuie tinute la frigider ca sa nu se strice

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si 3 saptamani fara problema

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă frigiderul răceşte/funcţionează CORECT, atunci ouăle se pot păstra 4 săptămâni!

Toate cele bune.

| KodrutZ a răspuns:

Rezista pina le maninci. 2-3 saptamini nu e bai. Cu conditia sa mearga frigiderul cum trebuie, desigur.

Răspuns utilizator avertizat
| rapp2020 a răspuns:

Maxim o saptamana.

Răspuns utilizator avertizat
| numauitaoricesevaintampla a răspuns:

De preferat trebuie consumate cat mai repede.Cu cat mai repede cu atat mai bine.

| norb1t32 a răspuns:

La rece rezista foarte mult si 2 luni

| Heron a răspuns:

Pei cam vreo 2-3 săptămâni, dar să-ți meargă bine frigiderul.