| carrie78 a întrebat:

Cat timp se lasa o pizza congelata in cuptorul de microunde?

Răspuns Câştigător
| niciunume a răspuns:

Mai intai pizza se lasa putin in camera/ bucatarie pentru a se decongele putin. Cand pizza a ajuns RELATIV la temperatura camerei o puneti la cuptorul cu microunde/ cuptorul normal pentru circa 15- 20 min ( depinde de dvs. daca vreti sa fie mai crocanta sau mai moale/ pufoasa). Dupa care ( asta e o mica smecherie), daca vreti ca pizza sa fie mai pufoasa o mai putesi lasa 5-10 min itr-o punga ( nu de comparaturi, de preferat transparenta).

Sper ca te-am ajutat

9 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu orice pizza congelata merge la cuptorul de microunde, ai grija, uita-te la instructiunile de pe cutie - daca merge acolo scrie si cat timp si la ce putere trebuie s-o tii. Altfel iti iese o chestie tare ca placa de ciment din care nici nu poti musca nici cu fierastraul, am patit-o laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie pe cutie.

| piratuu a răspuns:

Zice pe cutie.

| iuli000 a răspuns:

15 min

| adrili10 a răspuns:

Trebuie sa scrie pe ambalaj cauta.si o sa vezi sigur cat trebuie lasata. FUNDA.

| Rallu112CrazyKidd a răspuns:

5-6 minute

| roddy a răspuns:

9-10 minute

| sergii a răspuns:

Gasesti instructiunile pe cutie`!