| Xulescu_6752 a întrebat:

Cat trebuie fierti crenvurstii?

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Depinde de care sunt : de pui sau porc, din ce e membrana cu care sunt acoperiti, in general 2, 3 minute din momentul fierberii, la foc mic sa nu se sparga. Pofta buna. Lucien.

9 răspunsuri:
| maria a răspuns:

Ii fierbi pana sunt gata, cateva minute, depinde din ce membrana sunt facuti ( de porc sau pui, comestibila sau necomestibila). Cand incep sa se umfle, sunt gata, ii scoti pe o farfurie si ii servesti cu paine si mustar, sau sos de rosii dulce sau iute, dupa gust si preferinta. Daca ii fierbi foarte mult ca timp, exista riscul sa se sparga si sa fii nevoit sa-i "aduni" din vasul in care au fost fierti. Pofta bunahappy si spor la bucatarit.

| cely a răspuns:

Depinde in ce sunt inveliti.

| snepy a răspuns:

Pai, poti sa pui apa la fiert, iar cand fierbe pui crenvustii si ii lasi maxim 3 minute
daca pui de la inceput apa cu crenvustii, lasa-i 5 minute

Răspuns utilizator avertizat
| adrianhasde a răspuns:

2 min din momentul in care fierbe apa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Până pleznesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 minute si 15 secunde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 minute la cuptorul cu microunde la o temperatura medie.

| alexandra4cosmin a răspuns:

Poi... ii fierbi pana nu mai au culoarea aia asa rozalie...si cand vezi k apa sa colorat ...at is fierti!