| anonim_4396 a întrebat:

Cate fructe pot manca pe zi la dieta? Eu mananc la 2-3 ore de pranz 160 g de mar rosu si la 3 ore de la pranz 2 piersici sau o caisa sau o portocala sau 100 g capsuni.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Lasa abdomanele ca pot afecta coloana si baga ridicari la bara, ajuta enom de mult o sa ai niste brate multe si spate, nu uita de flotari, esti barbat

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Apoi te ingrasi, ce tampenie pe bune

| Bogdannn2004 a răspuns (pentru RAY):

Ce tampenie ca nu inteleg fi mai explicit.

| RAY a răspuns (pentru Bogdannn2004):

Omule dieta ta tampita duce rata metabolica in jos,la varsta ta cardio+ culturism sunt esentiale si o alimentatie sanatoasa bogata in proteine, fructe, legume, proteinele nu inseamna carne si proteine vegeatale, cate kg ai? inaltime?

| Bogdannn2004 a răspuns (pentru RAY):

1.82 si 74 kg

| RAY a răspuns (pentru Bogdannn2004):

Baga culturism, ai o greutate normala

| Bogdannn2004 a răspuns (pentru RAY):

La 15 ani culturism?

| RAY a răspuns (pentru Bogdannn2004):

Atunci mai asteapta 3 ani Bogdan, dar sa faci flotari, la bara, genoflexiuni nu poti?

| Bogdannn2004 a răspuns (pentru RAY):

Ba da abdomens fac zilnic 40 si 80 genoflexiuni

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bogdannn2004):

Nu mai fa zilnic, muschii se dezvolta in zilele de pauza.

Cel mai bine pentru tine ar fi asa:

- zi de flotari (faci cel putin 4-5 tipuri) cu greutate aditionala
- zi de picioare : genuflexiuni, fandari, ridicat pe varfuri pentru gambe, etc., cel putin 5 exercitii
- zi de tras: tractiuni, cel putin 4 tipuri de tractiuni

Apoi 2 zile pauza si reiei.

| anonimg a răspuns (pentru Bogdannn2004):

Lasa abdomanele ca pot afecta coloana si baga ridicari la bara, ajuta enom de mult o sa ai niste brate multe si spate, nu uita de flotari, esti barbat

| anonimg a răspuns:

Este vremea căpșunelor. Sunt bogate în antioxidanți, sunt recomandate a se face o cură din ele, și nu îngrașă. Consumă-le ca atare, fără frișcă sau alte prostii.

| Bondarel99 a răspuns:

Fructele sunt sanatoase dar din pacate au mult zahar (alt tip de zahar, fructoza) si cam ingrasa. Daca esti la dieta se recomanda sa mananci dimineata in special si maxim 3 feluri de fructe pe zi.
Depinde si ce alta mancare mananci, daca te incadrezi in nr de calorii necesare pentru a slabi e ok.

| Bogdannn2004 a răspuns (pentru Bondarel99):

Nu cred ca 2 piersici si 2 mere/zi te pot ingrasa mai inteleg banana struguri avocado mango plus ca am 15 ani organismul are nevoie de vitamine minerale etc. Abia DACA mananc 1000 de calorii pe zi cu fructe cu tot.