| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar merge cu orezu?
ex: carne

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poţi să faci un pilaf cu ciuperci, cu legume (ceapă, morcovi, varză, roşii, ardei, ce găseşti prin frigider), poţi adăuga şi fasole (verde sau uscată, prefiartă), pătrunjel, mentă, busuioc, origano, etc. Să nu te temi să experimentezi! O să iasă o bunăciune de mâncare, de o să te lingi pe degete. love struck

| Fatamuntilor a răspuns:

De ce trebui sa punem orezul ca si garnitura?
Fac un pilaf de legume foarte bun. Fara carnita
Sau orez cu lapte

| anamariarot a răspuns:

O salata. Orezul cu carne(carbohidrati+proteina)=una dintre cele mai proaste combinatii. Iti ingreunezi digestia, te balonezi, iar pe timp indelungat niste sunculite

| Mihai1810 a răspuns:

Cu lingura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orez cu paine
Orezul cu cane nu face bine la sanatate

| Alphahkbg a răspuns (pentru anonim_4396):

Cane xD?
cine mananca orez cu cani

| anonim_4396 explică (pentru Alphahkbg):

Pai tu ai spus laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sarmale cu orez in foi de sfecla, orez cu linte si ceapa caramelizata, orez cu susan, pilaf cu carne de porc, orez cu creveti.

| simplegirl2 a răspuns:

Pestele laughing

| Diance a răspuns:

Nu ştiu. Ce sunt eu? Chinezoaică?

| Hitalix22 a răspuns:

Piept de pui

| Gabriela_Serban_Si_1995 a răspuns:

Orez cu legume, orez cu ciuperci.

| Unity02 a răspuns:

Mama ta.

| Alphahkbg a răspuns (pentru Unity02):

Lu mama ta i s-o virusat pi**a cand te-a facut si a trebuit sa dea reset de acea tu functionezi numai cu ctrlaltdel.
#REKT