| Thecurious a întrebat:

Ce ciocolata, cu continut cat mai ridicat de cacao, fara aditivi, coloranti, emulgatori si alte asemenea chimicale, imi recomandati?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Unii aditivi nu sunt chiar asa rai, adica painea are mult mai multi decat ciocolata si paine mananca toata lumea aproape zilnic.
Insa ca recomandare iti spun sa mergi in Lidl, au cea mai buna ciocolata (ai vazut ca Lidl are altfel de produse fata de alte magazine, superioare as putea spune), la raionul cu dulciuri gasesti multe feluri de ciocolata neagra si fara chimicale cum cauti tu (bine, nu toate, dar citeste pe etichete).

| Paul754880338 a răspuns:

Ciocolata neagra

| wpetterssone a răspuns:

În România am găsit Kandia cu 85% cacao, acum nu știu dacă are sau nu are aditivi, dar mi-a plăcut.

| Crysthina a răspuns:

Ciocolata neagra pe care ti-o recomand eu este Lindt Excellence 99%cacao este o ciocolata fina si scumpa cred ca este si foarte buna!