Întrebare recomandată | Anomim2025 a întrebat:

Ce condimente credeți că nu trebuie să lipsească dintr-o bucătărie?

Răspuns Câştigător
| Unindividn0rmal a răspuns:

Buna! Sare, Piper, Tarhon, Boia Iute, Boia Dulce,
Busuioc, Oregano, Foi de Dafin, Cimbru, Leustean, Marar, Rozmarin.Mi se par necesare.Noapte buna!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fara sare nu se poate.
Restul condimentelor sunt optionale.

| Bondarel99 a răspuns:

Boia, curcuma, cimbru, oregano, rozmarin, busuioc, tarhon. Sare, piper neaparat.

| Lioana a răspuns:

Sare, zahar, miere, faina, malai, unt, smantana, oua, patrunjel, ceapa, cartofi si altele.

| Victor453 a răspuns:

Sare, piper, zahar, ulei, unt, verdeturi etc

| Anonima6789777 a răspuns:

In primul rand sarea, zaharul si piperul sunt de baza.
In al doilea rand pentru aroma : roz-marin, busuioc, salvie
Altele : nucusora, cuisoare, foi de dafin; coriandru, boabe de mustar, delicat, boia etc...

| Unindividn0rmal a răspuns:

Multumesc pentru funda!