Întrebare recomandată | dana76 a întrebat:

Ce fel de cartofi sa folosesc pentru a face cei mai buni cartofi prajiti? Cei cu coaja rosie, alba?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia din ăia congelați (prefierți)

| Fatamuntilor a răspuns:

Cu coaja galbena!
dar trebuie taiati cat mai egal pentru se praji uniform si in baie de ulei!

| alina2k18 a răspuns:

Cartofi albi din piata, romanesti, imi plac cei de Dambovita miewinking
Mi se par cei mai dulci si buni pentru prajit.
Ulei de floarea soarelui proaspat [ nu deja folosit la alte prajeli ] si o tigaie bunawinking

| Alin_Dura_1998 a răspuns:

Eu zic sa iei de aia Cartofi noi. fiindca sunt cei mai proastepti si ies foarte bine prajiti crede-ma.