| Calli a întrebat:

Ce fel de ciocolata preferati, de ce?big grin

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! singura ciocolata care imi face placere sa o degust, este ciocolata amaruie, de ce? pentru ca nu imi plac restul ciocolatelor si mai ales cele cu umplutura...doar cea cu arahide...tie?batting eyelashes

| thegatekeeper a răspuns:

Neagra, de la Heidi sau Anidor. Cel mai mult imi place cea neagra simpla, cu 85 % cacao, dar imi plac si cele cu menta sau portocala (tot neagra). Pentru ca imi place foarte mult gustul si este cel mai sanatos tip de ciocolata, avand in vedere ca are 85 % cacao in compozitie happy.

| demonangel37 a răspuns:

Imi place ciocolata de casa pentru ca este mult mai sigura dar nu pot spune ca nu imi place si ciocolata cu arahide sau cu crema de cacao

| DorothyAnn a răspuns:

Milka, din aia cu bomboane care pocnesc in gura! rolling on the floor
Nu stiu de ce imi place, dar as da orice sa o pot manca zilnic! E genul de lucru pe care il placi dar nu ai o justificare anume, simti pur si simplu ca face parte din sufletul tau si te ajuta sa fii o persoana unica!

| Joker a răspuns:

Ciocolata amaruie pentru ca e bogata in vitamine (A1, B1, B2 C, D şi E), însă are şi un conţinut ridicat de minerale, cum ar fi potasiu, magneziu, fier, calciu şi sodiu. Si am mai citit si auzit că ciocolata neagră ar fi de ajutor şi când vine vorba de hipertensiune.

De aceea aceasta e prima pe lista mea de dulciuri. celalate sortimente doar de pofta sau moft.tongue

| Sburatorul a răspuns:

Ciocolata alba. Ma duce cu gandul la un mister, pur si simplu laughing Mi se face pofta cand o vad.

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

Aia alba love struck motiv: nu stiu thinking

| Ildiz a răspuns:

Iubesc caramelul, alunele si ciocolata. de aceea iubesc TOFFEE :X

si. obisnuiesc sa mananc si milka cu alunedrooling