| anonim_4396 a întrebat:

Ce furnizori de energie electrica vi se par mai buni si nu sunt scumpi? I-ati incercat?

6 răspunsuri:
| StoenescuIonel a răspuns:

Exista un table pe net cu preturile, dar ele se modifica destul de des

| anonim_4396 explică (pentru StoenescuIonel):

Nu e bine daca se modifica des. Ce siguranta mai ai?

| StoenescuIonel a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai este piata libera, oamenii pun un pret, vad ca nu au solicitari si scad pretul, sau vad ca au solicitari multe si cresc pretul, este normal

| anonim_4396 explică (pentru StoenescuIonel):

OK,multumesc pentru. explicatii. Dar totusi poti raspunde la intrebarile puse de mine?

| StoenescuIonel a răspuns (pentru anonim_4396):

Pretul tine de zona geografica in care este localizat consumatorul, de modul de tipul de consum- diferentiat sau nediferentiat- de procentul de energie regenerabila, etc. De aceea nu se poate spune un pret fix. In plus, unele firme chiar si-au modificat pretul dupa 4 ianuarie.Vezi siteul ANRE

| anonim_4396 explică (pentru StoenescuIonel):

Spunea Dragos Patraru ca vor fi cateva firme care se vor intelege la pret.