| Brockblack a întrebat:

Ce inseamna a privi din perspectiva?

Răspuns Câştigător
| Rimidalvv a răspuns:

A privi dintr-o perspectiva inseamna decele mai multe ori sa te pui in picioarele altei persoane si sa iti dai opinia asupra unu-i eveniment/lucru.

a privi dintr-o perspectiva inseamna de cele mai multe ori sa te uiti la un anumit lucru/eveniment din locul altei personane.

am dat 2 exemple cat de bine am putut eu. Succes.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

A privi din perspectiva inseamna sa privesti lucrurile din departare, in ansamblul lor, luand in calcul si existenta, functionarea si problemele ce pot aparea in viitor, nu din apropiere.

| minrest a răspuns:

A privi IN perspectiva presupune sa iei in calcul consecintele indepartate ale actiunilor tale, sau ca actiunile tale sa se incadreze intr-o strategie pe termen lung.

| AIeXxX a răspuns:

Din punctul tau de vedere