| ziftode a întrebat:

Ce inseamna cand galbenusul nefiert al unui ou are gust picant, asemanator cu hreanul?

Si sunt sigur ca nu am pus hrean, ABSOLUT SIGUR!

Răspuns Câştigător
| noname2021 a răspuns:

Probabil e stricat, clar nu-l manca.Dar totusi de ce ai gusta un galbenus nefiert? Gălbenuşul de ou poate fi extrem de nociv pentru sănătate, mai ales pentru persoanele care au un nivel crescut al colesterolului. Potrivit oa­­menilor de ştiinţă, gălbenuşul este mai periculos de­cât preparatele de tip fast-food deci ai grija.

| ziftode explică (pentru noname2021):

Oua fierte moi, oua prajite ochiuri, cartofi prajiti cu galbenus de ou pus dupa aia!

am cumparat un carton de 30 de oua de la Carrefour si toate celelalte oua le-am fiert (bine, vreo 15 minute), astea acum le-am prajit, si m-am mirat serios de gust!

multumesc de raspuns

| noname2021 a răspuns (pentru ziftode):

Cu placere

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ou stricat.