| flowe81 a întrebat:

Ce inseamna un restaurant de gara? la ce anume se refera? stiam ca era unul foarte luxos in londra.

2 răspunsuri:
| SmokeyEye a răspuns:

In gara sunt cele mai ieftine, jegoase localuri. ( cel putin in Romania, in orasele medii si mici ca nr de locuitori) deci cred ca restaurant de gara inseamna ca mancarea e oribila, probabil sunt si gandaci. Poate fi localizat chiar sub sine, in pasarelele alea, de iti vibreaza supa in lingura cand porneste un tren. De obicei chiriile in apartamentele de langa gara sunt cele mai ieftine, din cauza zgomotului si din cauza ca nimeni nu va proiecta o gara in centrul orasului. E ceva la periferie, iar un restaurant aflat in preajma unei gari...Iti recomand sa mananci cat mai departe de gara.

| rockmeout a răspuns:

Adica un restaurant in care mananci pe fuga mancare proasta, in timp ce in jurul tau e panarama ca la piata.toata lumea se grabeste.