| MissDelevingne a întrebat:

Ce mancare sa mananc ca sa slabesc si ce mancare sa NU mananc ca sa slabesc?

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Mănâncă fructe și legume crude, carne albă (pește, pui) fiartă sau la grătar, maxim 3 felii de pâine pe zi, lactate (lapte și iaurturi semidegresate, urda- e cea mai slabă brânză), câte un ou fiert la 3 zile.
NU mânca dulciuri procesate, banane, curmale smochine, fructe confiate, evită cașcavalul, untul, margarina, carnea de porc, semipreparatele din carne, foietaje-le etc.
Mișcare cât cuprinde cum ar fi mers pe jos în pas alert, urcatul și coborâtul scărilor, sarituri de coardă, bicicletă orice.
MAri succese și o zi cu zâmbet!

| danut a răspuns:

Ca sa nu batem apa in piua iti recomand modul de mancare al unui diabetic, este facut special pentru a nu te ingrasa ci pentru a slabi.
Gasesti gata indicate cantitatile si produsele consumului int-o zi, saptamana, luna. Sunt niste formulare pe care orice doctor de diabetici le are.

| OnStYl3 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti, mai lasa carnea sau nu mai manca seara ori la pranz. Daca nu mananci dimineata te ingrasi, dar daca manaci dimineata, corpul cere mai putin la pranz si nu mananci atat de mult.

| alinutza_7174 a răspuns:

Nu exista mancare care trebuie
trebuie sa mananci moderat si sa nu mananci dulciuri seara
sa nu bei alcol sau sucuri acidulate
si mancare prajita adica carne prajita, cartofi prajiti, etc
o zi placuta!

| alinutza_7174 a răspuns:

Nu exista mancare care trebuie sau nu sa msananci
trebuie sa mananci moderat
sa nu mananci dulciuri seara
si sa sa nu mananci mancare prajita.p zi placuta

| Roxy_5903 a răspuns:

Buna!
1. Mananca orice, dar cu moderatie.
2. Elimina in general fast-food-urile si scapa de "rontaielile" dintre mese.
3. Trebuie sa ai 5 mese pe zi, cu diferenta de 3 ore intre ele.
4. Nu mai manca dupa ora 7.
5. Fa sport si nu manca decat dupa 1 ora dupa ce ai terminat cu sportul.

Succes!