| Iamforfun a întrebat:

Ce mâncăruri preparați sau cumpărați de Crăciun?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Pentru Craciun am avut sarmale in foi de varza murata, lebar, toba, carnati ardelenesti, piureu de cartofi, semiluna si cornulete cu nuca in aluat, iar cozonacul din comert.
Pentru Revelion am preparat salata de radacinoase si cu mar, placinta cu branza cu revas, prajitura austriaca cu crema de branza si ciocolata si gratar de peste, frigarui, cotlete de porc, salata de sfecla si salata verde.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Traditionale, in limita posibilitatilor.
Shaorma in nici un caz.

| Lukasssz a răspuns:

Shaorma cu usturoi si pepsi -_-

| 19flo79 a răspuns:

Nu fac nimic anume. Fac aceleasi lucruri ca in orice zi:
Sarmale, oua umplute, salata de beof, vinete, icre, racituri si platouri cu bunatatile porcului, carnati, etc... si neaparat ciorba de perisoare. laughing laughing
Palinca si mult vin laughing
Supa pentru a doua zi, sa ne revenim laughing