| okei a întrebat:

Ce mancati la micul dejun?

24 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

De obicei fructe sau cereale integrale cu lapte.

lolita
| lolita a răspuns:

O cafeasau nimic, nu pot manca de dimineata.

| Barajag a răspuns:

Pap banana cu branzica proaspatabig grin

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cereale cu lapte.happy Astata mananc dimineata big grin

| buburuzAndreea a răspuns:

Nu prea mamanc dimineata daca sunt singura acasa. Stiiiiiiu, stiiiiu, ca nu e sanatos, ca e cea mai importanta masa a zilei! La la la!

| buburuzAndreea a răspuns:

Mananc! Cu "n".

| cioco1tweety a răspuns:

hee hee.eu in general cam sar peste micul dejun ca nu prea mie asa foame dimineata. dar atunci cand pap obisnuiesc sa mananc cereale, branza topita.si diferite sandwishuri... tu? ce papi dimineata?happy

| sorinadiet a răspuns:

Hm... poate demitizam si cerealele astea; papa bun, sanatos, au fibre, fructe uscate, ceva glazura de ciocolata sau zaharel... dar, in fond tot paine integrala se rezuma a fi, nu? Cum ar suna sa primiti un sfat :"o cana de lapte cu o felie de paine cu zahar, sau cu gem"... crizant, nu?

| Chuck a răspuns:

Cereale Nesquik cu lapte.
sau
Cereale (Fulgi de porumb) cu iaurt.

| alma a răspuns:

Lapte cu biscuiti. Pa

| alexandra_1780 a răspuns:

Eu nu am probleme cu greutatea...asa ca mananc o gogoasa cu crema, fructe(de 2, 3 feluri)poate si o salata(depinde de cat de foame imi e), iar de baut:nelipsitul capucino dar fara cafeina si un pahar cu suc de portocale facut in casa.

| urbanghost a răspuns:

Multe sandwich-uri laughing

Răspuns utilizator avertizat
| yael a răspuns:

Hmm in general cereale da eu nu manc lapte asa ca le mananc direct din punga rolling on the floor) mai mananc biscuitzi, french toasts.....de toatehee hee

| ellene a răspuns:

Paine cu pate, lapte cu cacao, un ou fiert, o banana, paine cu smantana, branza topita...etc...nu toate in aceeasi zi desigurtongue

| Anca_6788 a răspuns:

Omleta..sandwich..iaurturi ..depinde de situatie

| dyanna a răspuns:

Cereale cu lapte. big grin

| okei explică:

Vreti sa slabiti?big grin

| Sunshine_2005 a răspuns:

Nimiclaughing... uneori mi-e atat de sila incat sar peste micul dejun...sau imi fac la repezeala un sandwich... tu ce mananci de dimineata?happy

| mamidvd a răspuns:

Lapte cu cereale
ceai cu branza
fructe cu cereale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Cel mult cereale integrale.
De regula o cana cu lapte dulce (ma simt excelent dupa el) sau o cescuta de cafea ori nes indulcit cu miere sau zahar brun din trestie de zahar.
Sunt o mofturoasa cand vine vorba de alimentatie.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare!

In primul rand, este o intrebare destul de delicata, deoarece te priveste in mod special pe tine, din punctul de vedere al metabolismului tau, al activitatilor tale de zi cu zi. Ceea ce tu mananci la micul dejun are un efect pe tot parcursul zilei. Cum spuneam, depinde cat de enrgica esti...Eu personal iti voi inshira o serie de alimente, pe care eu le incerc... Potzi de asemenea sa faci tot felul de combinatzii care mai de care:
- bol cu cereale( de preferat cu fruct, nu simple) cu lapte/suc neacidulat
-sandvishuri( salam, cascaval, branza topita, parizer etc.)
-omleta
-ou-ochi
-fructe
-etc.

Si sa nu uit! Incearca in fiecare zi daca poti altceva...nu manca in fiecare zi acelasi lucru! Nu uita: diversitatea conteaza!

Mult succes!

| Cristiano_4083 a răspuns:

Eu ceriale cu lapte... mersi mult de intrebare nu am mai vazut intrebari din astea.mersiwinking

| Blu_7007 a răspuns:

Cereale