| Girly97 a întrebat:

Ce mi-ați putea recomanda să mănânc când ajung acasă de la muncă având în vedere faptul că lucrez până la ora 22?

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Shaorma cu de toate plus o bere.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Seara nu trebuie sa maninci mult, si fara carne ca stomacul digera greu noaptea carnea, dar acum tu stii cît de foame i ti este la ora aia, si daca nu ai mincat toata ziua nimic este de inteles ca seara maninci tot ce ai in frigider, ce varsta ai?

| anonimg a răspuns:

Merită să ai în casă o astfel de carte:
https://www.viatasisanatate.ro/......-herghelia
Îți dă rețete ce să mănânci dimineața, la prânz și seara. Fără complicații la gătit.

| Sofer a răspuns:

Ciorba, iaurt. Eu de obicei nu mai mănânc după lucru. Având în vedere ca pauza de masa e fix la ora 20 laughing dar mănânc acasă fie puțin sau mult și nu îmi vine foame.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salata de varza, pui la cuptor, piure de cartofi, o limonada cu miere si la desert o salata de fructe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sandwich. Sau îți gătești când ai timp și lași in frigider orice îți place tie. Eu când nu am timp fac repede paste

| 7PotDouglah a răspuns:

O ciorbă de urzici.

| dalisan69 a răspuns:

In principui fara multe grasimi sau mancare de tip fast-food.
Gen mancare usoara, o omleta, unu sau doua sandwhich-uri, sau chiar niste cereale.In schimb ti-as recomanda inainte sa pleci de acasa la job sa mananci felul 1, felul 2, desert, etc, deoarece seara stomacul tau nu va mai cere multa mancare, cel putin in cazul meu a mers deoarece si eu lucrez de multe ori in ture de dupa masa.Multa sanatate si spor iti doresc.