| Alinsbd a întrebat:

Ce parere aveti de scoici, midii sunt bune la gust? Merita sa iau? Si o reteta. Multumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai mancat niciodata scoici, merita sa incerci... dar te previn, daca esti sacrboasa, nu manca!
Eu una, consider scoicile scarboase, dezgustatare...deoarece arata ca mucii si crede-ma, mananc seafood saptamanal si orice mancare de pe fata pamantului, ca doar traiesc alaturi de toate popoarele lumii, dar cu scoicile, nu am reusit sa ma obisnuiesc niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoici nu am mancat dar midii da. Mi-au placut midiile. Poti face midii pane in tigaie si le servesti cu lamaie si un sos de rosii simplu.

| debarasator63 a răspuns:

Sunt ok, bine gatite. Merita sa incerci. Uita-te aici:
https://www.petitchef.ro/retete/retete-cu-scoici