| anonim_4396 a întrebat:

Ce plante aromatice se pun in drob?

5 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Se pune marar, patrunjel, ceapa verde

| luminitagrigoriu a răspuns:

Patrunjel, busuioc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Patrunjel, marar (daca iti place), oregano si busuioc.
Daca iti place si piperul si sarea, dar in cantitati moderate. Mi bine pui mai mult oregano si busuioc decat piper si sare...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coriandru, busuioc, scortisoara, cuisoare, anason, telina, menta;

| irinadenisse a răspuns:

Marar si patrunjel
Ingrediente: maruntaiele de la un miel, prapurele, 2 legaturi de ceapa, 4-5 oua, 1 legatura de patrunjel, 1 legatura de marar, undelemn, sare, piper. Preparare: Maruntaiele mielului se spala si se pun la fiert in apa si sare, timp de 30 minute, dupa care se scot, se lasa la racit si se dau prin masina de tocat (sau se toaca marunt cu satarul). Se condimenteaza si apoi se amesteca cu ceapa taiata marunt, verdeata tocata fin, cu ouale si putin untdelemn. Cu aceasta compozitie se umple prapurele, se aseaza intr-o tava unsa cu untdelemn si se baga in cuptor.