| anonim_4396 a întrebat:

Ce poti manca la micul dejun, in afara de oua, carne si lactate? Dar mai interesant asa, nu mere, castraveti si nu stiu ce. Funda

5 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Sandwich-uri, bruschete, clătite cu gem, terci de ovăz, supă instant, wafe, salată. Scuze, ai spus nu mere, dar ce zici de felii de mere(sau banane) unse cu unt de arahide?

| Celcestietot a răspuns:

Orice... ciorba tongue

| Sofer a răspuns:

Paine prajita cu guacamole.
Terci de ovaz cu nuci.
Clatite din faina integrala.

| gemeni6226 a răspuns:

Poftim aici cateva idei https://www.taste.com.au/recipes/collections/breakfast-recipes
eu de cele mai multe ori maninc asta ca mic dejun si e foarte gustos https://carrefour.ro/......7-14515747 maninc cam doua plicuri se adauga 300 ml apa fierbinte (pentru 2 plicuri)se amesteca se lasa 5 minute si e super gustos exista si in alte variante cu caise cu ciocolata cu mere si scortisoara mie cu zmeura imi place cel mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mâncare gătită (ciorbă, piure de cartofi), salată de roșii, salată orientală, pilaf din orez.