| Gerunk a întrebat:

Ce pun aia in conservele de fasole încât nu se strica și unde găsesc așa ceva? Conservant sau cum caut?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Conservele de fasole (si nu numai) se introduc fierbintem iar de la caldura si in lipsa aerului bacteriile (care ar strica continutul) sunt distruse.
Astfel nu este nevoie de conservanti.

| darrio2007 a răspuns:

Conservant.

| mi25 a răspuns:

Avem zacusca de 2 ani si este foarte buna. Fara conservanti.
Trebuie sa fie capacul etans, apoi se introduce borcanul cu capac in cuptor la o temperatura de 105-130 de grade - adica se sterilizeaza. Dar inainte se sterelizeaza si borcanele goale, dupa spalare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ai uitat la lista de ingrediente, de pe conserva?

Nu e doar conservantul, ci si sterilizarea/ pasteurizarea.

| NunuNini a răspuns:

Inchide borcanele ermetic si sterilizeaza-le. Asa vor tine si trei ani.

| SharpEagle a răspuns:

Conservantii nu sunt numai din aceia care previn flora bacteriana si sunt cei care previn degradarea prin alte procese, de exemplu oxidarea, activitatea enzimatica, regulatori de aciditate etc.
La legume merge dioxid de sulf.