| aditimus a întrebat:

Ce rasnita folositi pentru a macina macul sau alte condimente?

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

E buna si aia de cafea. Dar trebuie bine curatata dupa fiecare utilizare pentru a nu trece aromele din una in alta. Eu am una speciala (manuala, haha) doar pentru condimente. Se curata mai usor decat aia electrica pentru cafea.

| aditimus explică (pentru Yuoia):

Manuala, model?

| Yuoia a răspuns (pentru aditimus):

Oho, facuta intr-un atelier. Nu cred ca mai gasesti asa ceva. Poate prin bucatariile unor batrane.

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dinții de pe partea dreaptă, că pe stânga nu mai ai.

| Zuzu1991 a răspuns:

Https://www.emag.ro/......-3770947/c
in stanga poti bifa cate stele vrei si practic obtii si recomandare (oameni multumiti)

| aditimus explică (pentru Zuzu1991):

Asta stiam, ceream un sfat si fizic nu doar scriptic.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru aditimus):

Sincer, destul de putini chiar folosesc rajnite
in plus, in ziua de azi, cumperi sare si condimente cu tot cu rajnita:
https://www.cora.ro/kamis-rasnita-condimente-pentru-peste-52-g-P-2420314
sau gata rajnite;)

LE vad ca mi-ai dat nefolositor, wow, altul fara simtul umorului
cum e sa iti traiesti viata crispat tot timpul? :P

| aditimus explică (pentru Zuzu1991):

Ma refeream la mac, macul la metro este nemacinat si eu am nevoie de el macinat, daca fac un cozonac si pun 300-400 g de mac cu siguranta la rasnita asta manuala o sa am parte de basici.

| Zuzu1991 a răspuns:

M-am razgandit, incearca asta:
https://www.youtube.com/watch?v=-3mB4MBITEI
"numai" 3500$ :D

| tzionut a răspuns:

Domnul meu pentru ce macini macul? Recunoaste ca ai laborator ilegal de opiu (noi stim sa pastram un secret)

| Zuzu1991 a răspuns (pentru tzionut):

=))
daaaaaa, nu o sa stie nimeni, in afara de toata lumea :D
https://www.goodreads.com/......-professor

| aditimus explică (pentru tzionut):

Macul se macina pentru cozonac, daca ai impresia ca am un laborator te poftesc sa verifici.

| aditimus explică (pentru Zuzu1991):

Daca taceai. continuarea o cunosti.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru aditimus):

Daca ai avea un sens al umorului, poate nu ai fi asa de constipat
efectele constipatiei cred ca le cunosti big grin