| SilentRain a întrebat:

Ce rețetă de clătite folosiți?

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu le am eu cu bucataria, am facut totusi de cateva ori clatite. Reteta mea a fost de fiecare data prima pe care o gaseam la cautare pe net. ☺

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu pește anchois.

| Apokales a răspuns:

Clatite Americane fara zahar si fara unt:
300 g faina
375 lapte
1 praf de copt
3 oua
Mixez toata compozitia si aia e. Le fac asa mai de dieta big grin.

| wildthing a răspuns:

Auuu, cine m-a pus sa citesc intrebarea asta...acum mi-ai facut pofta si nici macar nu am faina in casa. Dar daca tot ai adus vorba, pe langa reteta de clatite nu ar fi rau sa citim si o reteta buna de gogosi. happy

| Eugen80 a răspuns:

4 lei bucata la magazinul din colt.
5 lei cu supertopinguri.

| Justme32 a răspuns:

Uite o rețetă cu parfum de portocale : ) circa 250-300 făină, arunci într-un bol. Răzuiește coaja de la o portocală și adăugă suc de portocale de la fruct. Un vârf de sare, 3 linguriţe de zahăr, un praf de cacao și un sfert de unt. Cu celălalt sfert de unt prăjești. Amesteci totul în blender sau manual iar dacă vrei să fi romantic încearcă să faci în formă de inimioară. Un parfum de portocale ce-mi pătrunde inima... În caz că nici unul nu aveți intoleranță la citrice, vă doresc poftă bună : )

| ionutborcea a răspuns:

Clătite cu vezi că ai pierdut pariu cu clătitele tale cu gust de cauciuc, ale mele au fost woow, vezi că trebuie să-mi dai baniiwinking