| lolec a întrebat:

Ce retete de sucuri stiti? de astea de casa... oarecum naturale

5 răspunsuri:
| StangaciuGeorgeRazvan a răspuns:

Salut Florin.Aruncă o privire la reţetele următoare de suc: http://gastronomie.ele.ro/Sucuri_naturale_--rc48.html,dar îţi spun pentru un gust extra natural să apelezi la un blender, îşi face treaba în mod extraordinar de plăcut: http://bit.ly/gcE0Vs.Menţionez că aici beneficiezi şi de livrare gratuită. Spor la gustat din sucuri, poftă bună!

| Deyu_4766 a răspuns:

Pai "suc" de lamaie ( de la magazin 1 leu 2 lei costa pui intr-un pahar asa : putin suc de lamaie, zahar dupa gust si restul apa e destul de simplu si contine multa vitamina Cwinking

Sau cel mai simplu mod de a faca suc este din pliculete happy e 50 Bani de la magazin plicu ( cu ce aroma vrei) si pui in apa agiti mult si gata happy ai un suc rece si bunwinking Bafta!

| ionif a răspuns:

Nu prea stiu retete.Incerca si tu suc de mere, portcoale etc...

Cu stima
ionif

| ADRIANA_1393 a răspuns:

LIMONADA DE PORTOCALE Ingrediente

150 g miere
12 linguri suc de portocale
1 l apa minerala
6 linguri suc de morcovi
3 galbenusuri
zeama de la o lamaie
cuburi de gheata Mod de preparare

Se amesteca bine mierea cu galbenusurile, se adauga sucul de portocale, zeama de lamaie, sucul de morcovi.

Se amesteca totul foarte bine si se completeaza cu apa minerala. Se serveste cu cuburi de gheata.