| roxyrocks a întrebat:

Ce retete stiti pentru dieta?:Xms*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ti dieta trebuie sa fc si mult sport. dimineata un ceai 2 felii paine prajita si 100 g sunca presata de pui sau branza degresata, intre dejun si pranz un fruct, la pranz o supa si 200 g piept pui gratar, peste 2 ore un fruct, cina sa fie la cel tarziu 7 si consta in salata d fructe sau legume. iar in zilele urmatoare poti combina si tu tot ce e usor(peste, salate)iaurt degresat, supe multe etc.

| miumiu a răspuns:

Sall, incearca ca si mine dieta disociata, ce tine 90 de zile, gasesti pe net informatii mai multe dar stiu femei de 40 de ani ce o slabit 10kg cu ata si fara sport deci cu ar fi super, e cam asa ---in fiecare zi incepi prin a manca pana la 12 dupa masa doar fructe, dar nu le amesteci(deci daca de ex. mananci 2 banane nu mananci langa si un mar si 2 ore nu mai mananci nimicutza), dupa 12 nu mai mananci fructe, dar 1zi-doar carne cu salata la pranz si la ora 18)in 2zi-orez sau cartofi(nu prajiti lol)si ai voie salata in 3 zi-paine sau supa de taietei(fara lapte, branza, carne, sa nu amesteci alimentele asti?big grin)si salata, mereu salate, ai voie. Apoi mai greu ziua 4-doar fructe! si asa 90 de zile! succes