| JuAl a întrebat:

Ce rol are robinetul de la dus? La ce este folosit?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La tocat varza in principiu

| Bizon95 a răspuns:

Este o solutie mai veche SI MAI BUNA pentru a face apa sa se duca in dus in loc sa se duca in... rahat, nu imi vine cuvantul la ora asta, in partea cealalta, pe unde vine apa si merge direct in cada

in ziua de azi e un fel de switch care, daca ai bateria destul de ieftina si apesi prea tare pe el, in loc sa aiba un prag, pragul e insasi inelul de cauciuc, asa ca ala sare, apa nu mai curge cum trebuie nici in dus nici in cada, si trebuie desfacut cu cheia franceza ca sa tragi inelul ala la loc

| Crackman a răspuns:

Robinetul este cel ce iti lasa apa sa treaca prin chiuveta sau o opreste.
Rolul lui este de pornire, oprire si ajustare a presiunii pe care o doresti

| JuAl explică (pentru Crackman):

M-am referit la DUŞ. La Cabina de Duş.

| aimullah123 a răspuns:

Robinetul este o armatura de inchidere, deci inchide si deschide circuitul apei.

| JuAl explică (pentru aimullah123):

Bă! La duş! La cabina de duş!

| Sonia822 a răspuns (pentru JuAl):

Orice robinet are legatura cu.apa. Apa e pentru spalat. Orice spalat pe creier, spalat rufe in public, spalat trup.
Numai tu stii ce ai vrut sa spui, dar daca e cabina de dus cu robinet simplu, fara maneta, ar fi asa: in invarti si curge apa din palaria de sus//invarti in continuare si curge apa de la ventuzele de masaj de sus/invarti si curge de la ventuzele de masaj de jos/invarti si curge de pe furtunul de dus//invvarti si curge de la jucaria de masat picioare (in functie de model)
Face mereu click atunci cand treci de pe un modul pe altul si in final revine la modulul initial.
Mai ai pe acolo panoul de muzica si lumini, cu alte comenzi, iar, in functie de model...

| aimullah123 a răspuns (pentru JuAl):

Da man robinetul la cabina de dus este o armatura de inchidere asa se numeste. El deschide circuitul sau il inchide. Adica invarti de el si porneste apa si daca invarti invers se opreste.

| JuAl explică (pentru aimullah123):

Si in ce scop se foloseste robinetul de jos? Sa cureti podeaua dd la dus sau ce?